Elektryk
Nowy Sącz

Planujesz renowację lub zupełnie nową instalację elektryczną? Zamów darmową wycenę lub skontaktuj się i umów wycenę już teraz.

01

Wycena

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać wycenę. Wykonanie wyceny jest zawsze darmowe.

02

Decyzja

Jeżeli chcesz kontynuować z nami współpracę, wspólnie umówimy termin rozpoczęcia, termin zakończenia oraz inne szczegóły.

03

Wykonanie

Dokładamy wszelkich starań, aby trzymać się wytycznych oraz terminów, a także wykonać naszą pracę idealnie i bez skaz.

Co nas wyróżnia?

Sprawdzone
materiały
i komponenty

Wszystkie realizacje opieramy o materiały i komponenty najwyższej jakości - każdy z nich sprawdzamy po to, aby naszym Klientom zaproponować tylko i wyłącznie najlepsze tynki i farby.

Dbałość
o Terminy

Za każdym razem, wraz z wyceną, nasi Klienci otrzymują przybliżony termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji. Te terminy są dla nas dosłownie święte. Wiemy, jak ważne w naszej branży jest dotrzymywanie terminów, dlatego skupiamy się na tym, aby zawsze ich dotrzymywać

Dbałość
o szczegóły

Do każdej realizacji podchodzimy z dbałością o szczegóły, a także z wielką starannością. To sprawia, że każdy z naszych klientów jest zadowolony z efektu końcowego naszej pracy. Zacieki? Niedokładne malowanie? Błędy? Nam się to nie zdarza!

Transport
Materiałów

Staramy się, aby realizacja dla każdego z naszych Klientów była jak najmniej "bolesna" - remont nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Z tego powodu zajmujemy się wszystkim sami - od przywiezienia materiałów przez zabezpieczenie powierzchni do sprzątania - jeżeli jest taka potrzeba. 

Bezpłatna wycena
z kompletnym materiałem

Numer
Telefonu

Adres
Email

Realizacje

Najlepiej o zawodowcu świadczy praca, którą wykonał. My nie boimy się jej pokazywać, ponieważ wiemy, że wykonujemy ją idealnie.

Realizacje

Najlepiej o zawodowcu świadczy praca, którą wykonał. My nie boimy się jej pokazywać, ponieważ wiemy, że wykonujemy ją idealnie.

O nas

Dowiedz się więcej o załodze Waldorf Bis

Prąd jest bardzo ważny i to w niemal każdej dziedzinie życia. Dziś już chyba ciężko jest wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie czy pracę bez niego. Wystarczy rozejrzeć się bardzo dokładnie po miejscu zamieszkania – każdym domu czy mieszkaniu znajduje się ogrom urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego życia, a które są zasilane prądem elektrycznym. Wychodząc naprzeciw społecznym potrzebom, rozszerzamy zakres swojego działania o usługi elektryczne.

Instalacje elektryczne Nowy Sącz

Jednym z najważniejszych i najczęściej wykonywanych zadań przez elektryków jest montaż instalacji elektrycznej. To bardzo ważne zadanie, dlatego musi być wykonywane przez specjalistę, posiadającego wiedzę, doświadczenie i udokumentowane stosowane uprawnienia. Elektryk zajmuje się nie tylko wykonaniem, ale również zaprojektowaniem instalacji elektrycznej. Aby wykonać to poprawnie, zapewniając użytkownikom bezpieczeństwo, musi uwzględnić mnóstwo czynników i zasad, zarówno tych ogólnie przyjętych przez środowisko, jak i przewidzianych w przepisach prawnych.
Dobry elektryk doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkie instalacje elektryczne mogą być układane wyłącznie pionowo i poziomo. Jeżeli montowane są po skosie, nie należy pod żadnym pozorem dopuścić do ich użytkowania i jak najszybciej znaleźć prawdziwego specjalistę. Ważne jest również to, by wszelkie instalacje elektryczne były montowane w odpowiedniej odległości od drzwi i okien.

Usługi elektryczne Nowy Sącz

Usługi elektryczne to tak naprawdę bardzo szeroko obszar działania, nie tylko montaż i projektowanie instalacji elektrycznej. Tak naprawdę oferta jest tu szeroka i elastyczna, zależna od kompetencji oraz posiadanych przez elektryka pozwoleń. Zakres usług elektrycznych ogólnie rzecz ujmując, polega na instalacji, montażu, naprawie oraz serwisowaniu instalacji elektrycznych. W zakres usług może wchodzić również modernizacja oraz wymiana instalacji elektrycznych w budynkach podawanych modernizacji.

Dobra firma oferująca usługi elektryczne zakres swojego działania dopasowuje przede wszystkim do potrzeb klienta, oferując im elastyczne usługi, z których mogą skorzystać zawsze, gdy znajdzie taka potrzeba. Bardzo ważna jest nie tylko staranność wykonywania poszczególnych zadań, ale również zastosowanie przy tym najwyższej jakości produktów i półproduktów, by instalacje były w pełni sprawne i bezpieczne w użytkowaniu. Wybierając firmę świadczącą usługi elektryczne, powinni stawiać Państwo przede wszystkim na doświadczenie, skuteczność, niezawodność i pełen profesjonalizm w działaniu.

Dziś ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie budynku jednorodzinnego, wielorodzinnego czy obiektu użyteczności publicznej bez sprawnej i funkcjonującej bez zarzutów instalacji elektrycznej. To bardzo ważna część każdego obiektu, szczególnie gdy jego działanie oparte jest o automatykę budynkową czy inteligentne instalacje, zarówno te przewodowe jak i bezprzewodowe.

W zakres usług elektrycznych wchodzi między innymi projektowanie i wykonywanie różnego rodzaju przyłączy energetycznych. Firma dodatkowo pomaga w załatwieniu wszystkich formalności z tym związanych.

Firmy oferujące usługi elektryczne korzystają przede wszystkim z dwóch typów przyłączy energetycznych:
– powietrznych – tu tak naprawdę nie ma konieczności załatwiania wielu formalności, wystarczy specjalny wniosek o założenie przyłącza i dostosowanie się do warunków przekazanych przez zakład energetyczny. W tym przypadku istnieje możliwość samodzielnego zdecydowania o miejscu ulokowania skrzynki elektrycznej;
– kablowych (inaczej nazywanych podziemnymi).

Zakładanie instalacji elektrycznej oraz szereg prac z tym związanych nie może być wykonywane przez każdego. Nie jest to zadanie łatwe, a przy tym wymaga dużo odpowiedzialności, więc jego wykonywanie powinno być powierzone wyłącznie jednostkom, które posiadają ku temu stosowną wiedzę i umiejętności. To ważne, bowiem tylko właściwe wykonanie usług elektrycznych jest gwarancją nie tylko efektywnej i niczym nie zakłóconej, ale przede wszystkim bezpiecznej pracy instalacji.

Czy można sprawdzić, czy instalacja działa prawidłowo? Jest to możliwe, jednak w zależności od okoliczności będzie to łatwe zadanie. Przede wszystkim już na etapie jej stworzenia trzeba zadbać o to, by składała się ona wyłącznie z najlepszej jakości komponentów, solidnych i trwałych. Jednym z najlepszych sposób na sprawdzenie prawidłowości działania instalacji jest wykonanie stosownych pomiarów elektrycznych poszczególnych komponentów. Ich wyniki pozwolą odpowiedzieć na pytanie, w jakim stanie faktycznym znajduje się instalacja.
Zakres usług elektrycznych jest niezwykle rozbudowany, a za te najważniejsze i wykonywane najczęściej można uznać przede wszystkim:
– wymiana skrzynek bezpiecznikowych i tablic elektrycznych;
– wymiana wyłączników różnicowoprądowych;
– montaż i wymiana poszczególnych komponentów w instalacji elektrycznej;
– montaż instalacji tymczasowych (np. na placu budowy);
– montaż instalacji oświetleniowych (tradycyjnych i LED-owych);
– wykrywanie nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem instalacji elektrycznej;
– wymiany liczników elektrycznych;
– podłączenie halogenów, kuchenki elektrycznej, płyty indukcyjnej, płyty grzejnej, sprzętu AGD itp. ;
– prace związane z remontem i konserwacją istniejących instalacji elektrycznych;
– montaż zabezpieczeń przed porażeniem prądem elektrycznym, prądami zwarciowymi, przeciążeniem instalacji elektrycznej, skutkami cieplnymi przepływu prądu, przepięciami, skutkami wyładowań atmosferycznych itp
Tak naprawdę zakres usług elektrycznych jest zdecydowanie obszerniejszy i bardziej elastycznych. W celu wykonania usługi należy skontaktować się bezpośrednio z firmą w celu ustalenia szczegółów jej realizacji.

Elektryk z uprawnieniami Nowy Sącz

Praca elektryka to zajęcie odpowiedzialne, wymagające nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale również doświadczenia i uprawnień potwierdzających, że dana osoba posiada potwierdzone umiejętności do wykonywania wybranych usług elektrycznych. Uprawnienia zawodowe dla elektryków na mocy zmiany przepisów często podlegają mniejszym lub większym modyfikacjom, dlatego też dobry elektryk powinien dość często poddawać się szkoleniom, które będą aktualizowały posiadaną przez niego wiedzę.

Elektrycy to grupa zawodowa, która może ubiegać się o następująca uprawnienia:
– uprawnienia budowlane,
– uprawniania audytora energetycznego,
– uprawniania do sporządzania certyfikatów energetycznych budynków,
– uprawnienia do oceny jakości energii elektrycznej w powstających lub już istniejących instalacjach,
– uprawnienia z zakresu eksploatacji,
– uprawnienia dla rzeczoznawcy budowlanego,
– uprawnienia dla rzeczoznawcy, specjalisty i weryfikatora SEP.

Powyższe uprawnienia nie są obowiązkowe do tego, by możliwe było wykonywanie pracy elektryka. Są to uprawnienia dodatkowe, dzięki którym może on poszerzyć zakres swojego działania.
Warto również przy tym zaznaczyć, że jeżeli wyrażą taką chęć, elektrycy mają także możliwość uzyskiwania stopnia specjalizacji zawodowej inżynierów i techników oraz karty zawodowej inżyniera.

Elektryk w Nowym Sączu – podstawa pracy do uprawnienia SEP

Uprawnienia SEP (Stowarzyszenia Elektryków Polskich) to podstawa pracy w zawodzie elektryka, którym dzięki kursom i szkoleniom będzie mogła zostać każda osoba, która tylko spełni stosowne wymagania. Warto przy tym zaznaczyć, że dziś ciężko jest bez uprawnień SEP znaleźć zatrudnienie w firmie zajmującej się realizowaniem usług elektrycznych.

Uprawnienia SEP można podzielić na trzy grupy: G1, G2 oraz G3. Uprawnienia te mogą dotyczyć również eksploatacji oraz dozoru instalacji i urządzeń elektrycznych. Posiadacze uprawnień SEP mogą być legalnie zatrudniani w charakterze elektryków.

Uzyskanie uprawnień SEP zawsze należy rozpocząć od zapisania się na stosowny kurs, który zakończony będzie egzaminem. Jeżeli jego wynik będzie pozytywny, kursant otrzyma formalnie uprawnienia, jeżeli natomiast będzie negatywny, wówczas egzamin, a czasami również i cały kurs będą musiały zostać powtórzone. Zapisanie się na kurs SEP nie jest zbyt trudne przede wszystkim ze względu na to, że tego rodzaju zajęcia obywają się cyklicznie w największych miastach Polski i niezmiennie cieszą się dość dużym zainteresowaniem. Jeżeli jesteście Państwo ciekawi, czy w waszej okolicy będzie w najbliższym czasie organizowane tego typu szkolenie, warto tej informacji poszukać na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Z kursów SEP korzystają przede wszystkim osoby, które chcą zwiększyć swoje kwalifikacje, otwierając sobie tym samym drogę do awansu i znacznie lepszego stanowiska pracy. Pozytywny wynik z egzaminu jest potwierdzeniem zdobycia uprawnień do wykonywania ściśle określonych prac związanych z elektryką.

Uprawnienia SEP dzieli się na szkolenia elektryczne, energetyczne oraz gazowe. Przeznaczone są dla dwóch typów prac-eksploatacji (E) oraz dozoru (D).
Uprawnienia G1 to kursy elektryczne dla osób zajmujących się na co dzień eksploatacją lub dozorem urządzeń, instalacji oraz sieci elektroenergetycznych.
Ze szkoleń oznaczonych symbolem G2 (kursy energetyczne) najbardziej skorzystają osoby, które zajmują się lub chcą się zajmować eksploatacją, lub dozorem urządzeń, a także instalacji czy sieci cieplnych.
G3 to kursy gazowe. Ich ukończenie niesie ze sobą uprawnienia do eksploatacji lub dozoru urządzeń, instalacji czy sieci gazowych.
Powyższy podział jest bardzo ogólnych, gdyż w zależności od zakresu tematycznego szkolenia, do każdego z nich można dopisać jeszcze co najmniej kilka podpunktów.

Warunkiem uzyskania uprawnień SEP jest ukończenie specjalnego kursu oaz pozytywny wynik egzaminu będącego jego zwieńczeniem. To jakie uprawnienia zostaną uzyskane, zależy przede wszystkim od tego, jaki kurs był realizowany.
W przypadku G1 uprawnienia SEP obejmują prawo do pracy na stanowisku eksploatacji czy dozoru przy prądzie nieprzekraczającym wartości 1KV. Kwalifikacje te w zupełności wystarczają, aby wykonywać wszelkie czynności związane z konserwacją, montażem oraz obsługą urządzeń elektrycznych. Kursy G2 oraz G3 dają już zdecydowanie więcej możliwości pracy związanej z szeroko rozumianą obsługą instalacji elektrycznych.

Uprawnienia SEP ważne są przez 5 lat, począwszy od dnia uzyskania pozytywnego wyniku z egzaminu.

Pogotowie elektryczne Nowy Sącz jak działa?

Dbałość o stały dostęp do energii elektrycznej to podstawa funkcjonowania nie tylko każdego przedsiębiorstwa, ale również gospodarstwa domowego. To wymaga nie tylko doboru odpowiedniego sprzedawcy energii elektrycznej i właściwe taryfy, ale również znalezienia odpowiedniej jednostki, która w razie zaistniałej awarii będzie w stanie poradzić sobie z nią szybko i skutecznie. W wielu przypadkach niezawodne jest wsparcie Pogotowia Energetycznego.

Choć Pogotowie Energetyczne Nowy Sącz jest w stanie pomóc rozwiązać wiele problemów, warto mieć świadomość tego, że nie każda awaria wymaga tego typu interwencji. Pogotowie Energetyczne pomaga w przypadku awarii instalacji zewnętrznej. W przypadku problemów wewnętrznych, pomocy należy szukać u dystrybutora energii elektrycznej, gdyż to zazwyczaj po jego stronie leży problem i konieczność jego rozwiązania.

Pogotowie Energetyczne działa przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co jak łatwo się domyślić daje gwarancje pomocy zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. W większości przypadków interwencja jest darmowa. Wyjątek stanowi jednak przypadek, w którym do awarii dojdzie z wyraźniej winy użytkownika energii elektrycznej. Wówczas za taką pomoc naliczane są stosowne opłaty w wysokości zależnej od powagi i stopnia skomplikowania sytuacji. Pogotowie Energetyczne bardzo rzadko zajmuje się instalacjami wewnętrznymi, jednak niekiedy w poważnych sytuacjach zdarza się, że choć jej naprawa powinna leżeć po stronie dystrybutora, to jednak ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców zgadza się zająć rozwiązaniem problemów. W takim przypadku należy liczyć się z tym, że za taką pomoc również mogą zostać naliczone opłaty.

Kiedy interwencja Pogotowia Energetycznego jest niezbędna? W przeważającej ilości przypadków konieczna jest przy wszelkiego rodzaju uszkodzeniach linii energetycznych, gdy dojdzie do zerwania przewodów zarówno tych wiszących na słupach, jak i znajdujących się pod ziemną. Pogotowie Energetyczne zawsze w pierwszej kolejności zajmuje się tymi awariami, które mogą bezpośrednio zagrażać bezpieczeństwu życia i zdrowia ludzkiego. Pozostałe w zależności od skali problemu rozwiązywane są w pozostałej kolejności.

Firmy elektryczne Nowy Sącz – jak wybrać najlepszego dostawcę usług elektrycznych ?

Znalezienie dobrego przedsiębiorstwa, które będzie świadczyło usługi elektryczne na najwyższym poziomie, nie jest łatwym zadaniem, co nie oznacza, że jest niemożliwe do zrealizowania. Niestety czasem, gdy już się udaje znaleźć naprawdę dobrego specjalistę, okazuje się, że jego usługi są strasznie drogie. Na co zatem warto zwracać uwagę, wybierając firmę świadczącą usługi elektryczne dobrze, skutecznie, profesjonalnie, a przy tym licząc za usługi sumy, które nie będą stanowiły ruiny dla domowego budżetu?

Poszukując dostawcy usług elektrycznych, warto przede wszystkim zasięgnąć opinii u rodziny, przyjaciół, znajomych czy na specjalnych forach poświęconych temu zagadnieniu. Szczególnie ten ostatni sposób jest dość dobry, tym bardziej że tak naprawdę dziś ciężko jest znaleźć firmę, o której nie krążą opinie po internecie.
O czym jeszcze warto pamiętać? Przede wszystkim należy stawiać na ter firmy, które są zarejestrowane, a więc działają w pełni legalnie. To gwarancja tego, że w firmie nie pracują przypadkowe osoby, a usługi będą realizowane wyłącznie przez elektryków, którzy posiadają do tego stosowną wiedzę i umiejętności.

Wybierając dostawcę usług elektrycznych, warto zajrzeć również na jego stronę internetową. To jedna z najlepszych wizytówek firmy, dlatego też należy mieć na uwadze, czy została starannie wykonana, a jej obsługa i czytelność są jak najbardziej nakierowane na potrzeby klientów.

Nie należy zapominać również o sprawdzenie kwalifikacji i kompetencji osób podejmujących się realizacji usług elektrycznych. Praca z prądem to nie żarty i zabawa, a każdy popełniony błąd czy nieroztropna decyzja mogą mieć naprawdę poważne konsekwencje. Kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności to w zasadzie najważniejsze czynniki, jakimi należy się kierować przy wyborze firmy zajmującej się realizacją szeroko rozumianych usług elektrycznych.

Sprawna instalacja elektryczna jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa mieszkańców czy użytkowników lokalu, w którym się znajduje. Dlatego też tak ważna jest staranności uwaga w dobieraniu firmy, która będzie wykonawcą usług elektrycznych. Jeżeli już dostawca zostanie wybrany, nie pozostaje nic innego, jak podpisać z nim umowę. Jeżeli świadczenie usług ma mieć charakter stały, należy zadbać o jej konstrukcję w sposób, który będzie zabezpieczał i gwarantował w nagłych sytuacjach szybie i bezproblemowe rozwiązanie awarii instalacji